neděle 25. května 2014

Memoriál Vratislava Hory

O uplynulém víkendu proběhl další ročník Memoriálu Vratislava Hory. Tentokrát se hrálo v Boršicích a turnaj byl koncipován jako soutěž jednotlivců. Z výsledků jednotlivců se pak sestavovalo pořadí družstev.
V obou kategoriích jsme měli svá želízka v ohni. Tím největším byl druhý nasazený Jan Palášek. Celou dobu turnaje se pohyboval na předních šachovnicích spolu s další dvojicí našich hráčů Janem Netušilem a Michalem Scheichenostem. Čtvrtým do družstva pak byl Filip Zavadil a pátým našim účastníkem byl Pavel Večeřa. Turnaj nakonec pro nás nedopadl podle očekávání. Honza Palášek prohrál v posledním kole na první šachovnici s celkovým vítězem Ondrou Stuchlým a klesl na konečné šesté místo se 6 body. Výborným závěrem se stejného bodového zisku dopracoval i Filip Zavadil a bylo z toho výborné 10 místo. O půl bodu méně získal Jan Netušil, který obsadil konečné 13. místo. Michal Scheichenost obsadil se 4,5 body až 24. příčku a Pavel Večeřa se stejným bodovým ziskem skončil 26. I přes solidní výsledky našich hráčů, se nepodařilo aspoň obhájit bronzovou medaili v soutěži týmů z loňského roku. Velmi těsně jsme skončili na čtvrtém místě za Starým Městem, Orlovou a Veselím nad Moravou.