neděle 19. října 2014

1.kolo ZKP Postoupky B: Valašská Bystřice 4,5:3,5

V dnešním prvním kole nás čekal nováček soutěže z Valašska. Mobilizovali jsme proto tu nejsilnější možnou sestavu. Bohužel nakonec nám chyběl Mirek Rakušan, což jsem se dozvěděl ve 22:00 v sobotu před zápasem. Jelikož hrává naše Céčko ve vedlejší místnosti, tak jsme mohli doplnit tým na poslední chvíli ještě ráno. Protože jsem nakonec nemohl hrát ani já, tak místo mne nastoupil David, který se jevil v dobré formě, rozehraný z dorostenecké ligy. Místo Mirka na poslední chvíli nastoupil za Béčko Petr Dvořák. Sestava tak nakonec vypadala: 1. Jan Palášek, 2. Martin Bačák, 3. Petr Bačák, 4. Petr Večeřa, 5. Jan Netušil, 6. Tomáš Dvouletý, 7. Petr Dvořák, 8. David Opluštil Hosté přijeli sice v silné sestavě, ale i tak jsem věřil v naší sílu. Náš tým je sice mladý, ale hodně zkušený. Samotný průběh zápasu byl asi takový. První prohrál David (8.), když soupeř zaútočil a David se neubránil. Darovaný bod a velké zklamání. Naštěstí bylo poměrně brzo srovnané díky Večisovi (4.) a také poměrně rychlým remízám Honzy(1.) a Martina (2.). Stav tak byl 2:2 a všechny ostatní partie vypadaly velmi dobře pro naše barvy. Navrátilec Petr (3.) stál výborně, a bylo je otázkou času, kdy soupeře zničí. Honza (5.) měl dva pěšce na víc, ale začal nějak trpět jeho král. Nováček Tomáš(6.) stál určitě lépe, ale k vítězství byla ještě dlouhá cesta. Petr (7.) stál velmi nadějně s pěšcem víc, ale jeho 10 minut na 20 tahů bylo alarmující. Soupeř nabídl Tomášovi (6.) remízu, kterou mu posvětil zastupující kapitán Martin. Za tohoto stavu již dovedl k celému bodovému zisku Petr (3.) a dostali jsme se do vedení 3,5:2,5. V časovkách se rozhodovali obě poslední partie. Honza (5.) vyhranou pozici nezvládl, když si nechal tři minuty na 14 tahů. Všechno tak musel zachraňovat náš žolík Petr (7.). V časovce se orientoval lépe a soupeři dal ve vyhrané pozici jednotahový mat. Zvítězili jsme tak sice těsně, ale naprosto zaslouženě. opl