úterý 26. září 2017

Prostějovský koník 2017

V sobotu 23.9. 2017 se zúčastnilo pět šachistů z postoupeckého céčka otevřeného turnaje Prostějovský koník 2017 v rapid šachu. Hrálo se v krásných prostorách renovovaného prostějovského zámku švýcarským systémem na 7 kol tempem 2 x 15 minut.

Tohoto turnaje se zúčastnili Adam Lednický, Vladimír Béna, Dominik Večeřa, Tomáš Daniel Kubín a Jiří Kubín. Celkem se zúčastnilo 32 hráčů hlavně z Prostějovska a všichni naši účastníci byli dle hodnocení Elo nasazeni ke konci startovního pole. Turnaj byl trochu zdlouhavější hlavně díky technickým problémům s počítačem, a tak se mezi některými koly docela dlouho čekalo.

Co se týče výkonů, není moc co hodnotit. Všichni postoupečtí hráči byli tak trochu „rezaví“ a ukázalo se, že přes prázdniny toho moc nepotrénovali, i když objektivně vzato hráli většinou se silnějšími hráči. Každý z nich udělal ve svých partiích některé zbytečné chyby, které ho stály zbytečné body. Každý z nich mohl uhrát minimálně o 1 až 2 body více. V celkovém pořadí Dominik Večeřa uhrál 3,5 bodu/7 partií a skončil 18., Jiří Kubín 2,5/7 a skončil 25., Vladimír Béna 2,5/7 a skončil 27., Tomáš Daniel Kubín 2,0/7 na 28. místě a Adam Lednický 2,0/7 na 30. místě. Příjemné bylo, že všichni účastníci získali nějakou drobnou cenu.

Každopádně chci poděkovat klukům, že chtěli jet a že si i hezky zahráli a mají o šachy zájem. Odměnou jim byl úplný závěr turnaje, kdy si všichni čtyři mohli účastnit simultánky s mezinárodním mistrem IM Vojtěchem Plátem, šachovým svazem vyhlášeným českým šachistou roku 2016. Kluci si svoji partii s velmistrem užívali a obdivovali, s jakou lehkostí protivník hraje a jak rychle se v partii orientuje. Nakonec prohráli všichni čtyři, ale mrzet je to rozhodně nemusí, neboť nad ním nevyhrál nikdo z 12 účastníků.

Jiří Kubín

Vlada vs. IM Vojtech PlatAdam vs IM Vojtech Plat Dominik vs IM Vojtech Plat Tomas vs. IM Vojtech PlatSokol Postoupky C vs IM Vojtech Plat

Žádné komentáře:

Okomentovat