sobota 12. října 2013

Přebor ZŠ Bezměrov

V pátek 11. října proběhl v základní škole v Bezměrově šachový turnaj, v rámci projektového dne zaměřeného na logické hry. Turnaje se zúčastnilo celkem 13 dětí. 5 dívek hrálo systémem dvoukolově každá s každou. 8 chlapců pak hrálo jednokolovým systémem každý s každým, tempem 2x15 minut na partii.
V dívčí kategorii to byl boj mezi trojicí hráček z našeho šachového oddílu. Svou momentální výkonnost potvrdila Petra Večerková, která s plným počtem 8 bodů získala zlatou medaili. Stříbrnou pak vybojovala Hana Baštincová a bronzovou Zdeňka Jordová.
Mezi chlapci se bojovalo do poslední partie. Nakonec nejúspěšnější byl Libor Baštinec s plným počtem 7 bodů. Stříbrnou medaili vybojoval Jakub Oldřich Vašíček (5,5) a třetí skončil David Ondráček (5 bodů). Vzhledem k tomu, že se turnaje hrály odděleně, o přeborníkovi školy rozhodoval finálový zápas mezi Petrou Večerkovu a Liborem Baštincem. Petra si vylosovala bílé kameny a po zásluze zvítězila. Vybojovala tak pohár pro přeborníka ZŠ Bezměrov 2013.