pátek 29. června 2018

Bronz z Liptovského Mikuláše

Na již tradiční akci vyrazili hráči Sokola Postoupky na konci června do Liptovského Mikuláše. Zde se konal již 11. ročník Mistrovství V4, který spočíval ve třech samostatných turnajích.

Hlavní turnaj A byl pro čtyřčlenná družstva. Zde jsme nakonec postavili tým, který v nabité konkurenci neměl moc nadějí na slušný výsledek Přesto hned v prvním kole se podařilo Postoupkám remizovat s Budapeští 2:2, když zvítězil Jakub Vančura a Pavel Opluštil. Ten byl také hlavní oporou týmu v ostatních zápasech. Ovšem ostatní hráči nedokázali dovést do vítězného konce dobře rozehrané partie. A tak přišly těsné porážky od Světlé nad Sázavou a Jastrzebie Zdroj 1:3 a Liptovské šachové školy 1,5:2,5. Zbytečná porážka 1:3 přišla také od výběru Opavska. A také hráči Petrohradu byli nad naše síly, když jsme jim podlehli 1,5:2,5. Až v posledních dvou kolech jsme jednoznačně prohráli z Povážím 0:4 a s Interchesem 0,5:3,5. Celkově jsme tak sice díru do světa neudělali, ale náš tým ve složení: Jakub Vančura, David Opluštil, Pavel Opluštil, Rostislav Huňa a Filip Vrzal posbíral cenné zkušenosti.

Lépe si vedli naši hráči v B-turnaji určenému hráčům do 15 let. Tam startovala dvojice Matyáš Dvořáček a Adam Vylíčil. Pro Matyáše to byl první větší turnaj a tak přijel hlavně získávat zkušenosti. Chvíli mu trvalo než našel správný turnajový rytmus. Nakonec vybojoval slušné tři body. Adam Vylíčil již několikrát prokázal svůj talent. Do turnaje měl také pomalejší start. Některé remízy byly zbytečné. Přesto se celou dobu turnaje pohyboval v první desítce. Navíc jeho partie s Annou Vavřínkovou byla vyhlášena jako nejlepší partie turnaje. I přes prohru v posledním kole vybojoval Adam pěkné 9. místo.

Největší radost nám ovšem udělal Tomáš Daniel Kubín v C-turnaji do 11 let. V tomto turnaji vloni vybojoval zlatou medaili v kategorii do 9 let, ale jeho hra nesnesla přísnější měřítka. Letos hrál ovšem skvěle. Možná se mu dá jen vyčíst remíza s Marií Vavřínkovou ve druhém kole. Jinak ale předváděl dominantní výkon a od poloviny turnaje se natrvalo usadil na první šachovnici. V sedmém kole se utkal se Sergejem Mineevem z Petrohradu. V zajímavé partii remizoval a udržel se v čele turnaje. V následujícím osmém kole rozdrtil Marka Janouše (Plzeň) a před posledním kolem měl náskok včele turnaje celého bodu nad dvojicí Rusů. V posledním kole se utkal právě s jedním z nich Tomofejem Dmitrievem. V tomto zápase mu k titulu stačila i remíza. Tomáš však správně hrál na výhru. Bohužel taktické přehlédnutí se mu stalo osudným a zápas prohrál. V celkovém pořadí tak nakonec spadl na třetí místo. Před oba soupeře se totiž ještě dostal třetí vzadu Sergej Mineeev. I tak je to velký úspěch tohoto našeho talentu.

1 komentář:

  1. Blahopřeji chlapcům k pěkným výsledkům. Tomáš měl zlato na dosah, poslední partii trochu uspěchal a přehlédl taktický obrat, jinak skvělý výkon. Adam hrál velmi pěkně, má před sebou velkou šachovou budoucnost. Výsledky družstva, jsou tak trochu zklamáním, ale koneckonců odráží nasazení ve startovní listině. V příštím roce, to bude určitě lepší, Honza Štefek.

    OdpovědětVymazat