pondělí 19. září 2011

Přebor ZŠ Bezměrov

V pátek 16. září proběhl premiérový školní šachový přebor v Základní škole v Bezměrově. Turnaj se uskutečnil v rámci projektu Šachy hra královská, který má za úkol přiblížit šachovou hru dětem základních škol. Hrálo se systémem každý s každým, hracím tempem 2 × 10 minut, za účasti 8 dětí zdejší školy. Pro většinu z nich to byl vůbec první šachový turnaj v životě. Přesto hráli všichni s nadšením a velkou snahou vyhrát každou partii. Nejúspěšnějším hráčem byl zcela po zásluze Jakub Daněk (5. třída), který porazil všechny své soupeře a stal se tak přeborníkem pro letošní rok. Zdatně mu sekundovala Petra Večerková (3. třída), která obsadila celkově druhé místo a mezi dívkami byla suverénně nejlepší. Druhý v kategorii chlapců skončil Tadeáš Sochor (5. třída), těsně před třetím Jakubem Vašíčkem (2. třída). V kategorii dívek obsadila druhé místo Agáta Župková, před Eliškou Vymětalovou (obě 2. třída). Nejmladším účastníkem turnaje byl, dosud žák mateřské školy, pětiletý Šimon Vašíček. Všichni zúčastnění obdrželi ceny a ti nejlepší poháry a diplomy. Čtveřice nejlepších pak bude reprezentovat školu v Okresním kole, které proběhne v prosinci v Kroměříži.