úterý 12. února 2019

Finále OŽL v Bezměrově

Finálový turnaj Okresní žákovské ligy v šachu se konal v sobotu 9. února v Bezměrově. Na startu se sešlo 62 hráčů z celého Zlínského kraje. Bojovalo se ve dvou věkových kategoriích švýcarským systémem na 7 kol, tempem 15 minut + 5 s za tah.

V kategorii mladších žáků do 11 let zvítězil Richard Hobza (Malenovice) 6,5 bodu, před Thomasem McEvoyem (Sokol Postoupky, 6). O třetí místo do poslední partie bojoval domácí Martin Böserle. Prohrou v posledním kole nakonec obsadil 10.místo. Třetí skončil jeho přemožitel Daniel Mičutka (Malenovice).
Mezi dívkami byla nejlepší Julie Řezáčová (Sokol Postoupky), před Adélou Bažantovou (SK Staré Město) a Amálií Křížovou (Sulimov).
V kategorii chlapců do 9 let si nejlépe vedl Sebastián Holub (Holešov) před vycházející hvězdou Adamem Vejtasou (Sokol Postoupky,4) a Janem Diatkou s Holešova. Mezi dívkami do 9 let byla opět nejlepší Julie Řezáčová před Adélou Bažantovou a Karolínou Kováčovou (Sulimov).
Oceněni byli i hráči v kategorii začátečníků. Mezi chlapci byl nejlepší Adam Vejtasa, stříbro vybojoval Čeněk Vacula a bronz Albert Řezáč.
Mezi dívkami byla za vítěznou Julií Řezáčovou druhá Tereza Heviánková a třetí Amálie Zatloukalová.

V kategorii starších žáků dominoval překvapivě hráč Starého Města Bayar Delgerdalai se 6,5 body. Stříbro vybojoval Adam Vylíčil (Sokol Postoupky, 6) a bronz Pavel Kučera (Valašské Meziříčí, 4,5). Další domácí hráči skončili na bodovaných místech: 5. Dominik Večeřa, 6. Tomáš Daniel Kubín, 8. Martin Hubáček, 11. Filip Vrzal, 14. Matyáš Dvořáček.
Mezi dívkami zvítězila Hedvika Režná (Zlín) před Emou Vondruškovou (Sulimov) a Viktorií Mikulovou (EMKaD Holešov).

V soutěži družstev pak jednoznačně zvítězili hráči domácího Sokola Postoupky 126 bodů.

V celkovém hodnocení OŽL v kategorii mladších žáků si titul zaslouženě vybojoval Richard Hobza (60). Stříbro vybojoval Thomas James McEvoy (52) a bronz Daniel Mičutka (50). 6. byl Martin Böserle (27), 17. Jakub Hubáček (10) a 20. Adam Vejtasa (4).
Mezi dívkami zvítězila Julie Řezáčová (30), před Adélou Kratochvílou (Malenovice, 22) a Amálií Křížovou (20).

V kategorii starších žáků ovládli pořadí hráči Postoupek. Zlato získal Dominik Večeřa (58). O stříbro až na los zvítězil Tomáš Daniel Kubín (54) před Adamem Vylíčilem (54). 6. byl Filip Vrzal (28), 9. Matyáš Dvořáček (24), 16. Martin Hubáček (13)24. Matyáš Řezáč (3) a 25. Daniel Böserle (2).
V kategorii dívek pak zvítězila Hedvika Režná (30) před před Emou Vondruškovou (24) a Viktorií Mikulovou (20).

V kategorii družstev nedostižně zvítězil Sokol Postoupky 414 bodů, před Zlín-Malenovice 344.

Žádné komentáře:

Okomentovat