úterý 6. srpna 2019

Šachový festival rapidy

Šachový festival mládeže se posedmé uskutečnil v Bezměrově. Pro hráče bylo připraveno celkem 6 turnajů, kterých se celkem zúčastnilo 227 hráčů z celé České republiky, Slovenska, Polska a Mongolska. Turnaje se mohly uskutečnit i díky podpoře Města Kroměříž a Zlínského kraje.

V pondělí 15. července začal Festival turnajem E OPEN FIDE rapid. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 7 kol, tempem 15 minut + 5 sec za provedený tah. Celkem se zúčastnilo 41 hráčů.
K favoritům patřila především dvojice hráčů Starého Města Bažant, Vrána a dvojice Slavie Kroměříž Mudrák, Dvořák. A tak nebylo překvapením, že turnaj ovládl  třetí nasazený František Vrána (Staré Město) se 6 body. Na druhém místě skončil Josef Mudrák (Slavia Kroměříž) s 5,5 bodem. Stal se tak okresním přeborníkem. Na bronzovém stupínku pak skončila Zdeňka Vránová (Staré Město), 5 bodů. Celkově čtvrtý skončil nejlepší dorostenec Alexandr Skalský (Staré Město), 5 bodů. Bronz mezi muži tak vybojoval celkově pátý Petr Bažant ml. (Staré Město).
Skvělého výsledku  dosáhl domácí Dominik Večeřa (Sokol Postoupky), který obsadil s 5 body celkové šesté místo. To stačilo k zisku stříbra mezi dorostenci i v okresním přeboru Kroměříž. Celkově sedmý Petr Bačák st. (Slavia Kroměříž) byl třetí v okresním přeboru. Bronz mezi dorostenci bral Adam Vylíčil (Sokol Postoupky).
Stříbro mezi ženami vybojovala Julie Řezáčová a bronz Lucie Vaňharová (obě Sokol Postoupky).
V úterý 16. července pokračoval festival dvěma rapidovými turnaji pro mládež. Turnajem C do 15 let a turnajem D do 11 let. Oba turnaje se hrály švýcarským systémem na 7 kol, tempem 15 minut + 5 s za provedený tah.
V turnaji C do 15 let startovalo celkem 28  hráčů. Zvítězil jasný favorit Vlastimil Babula ml. (Staré Město) s plným počtem 7 bodů. Zato na druhém místě došlo k velkému překvapení. To totiž vybojoval polský hráč Maciej Malik (Katowice) s 5 body. Stejného počtu bodů dosáhl třetí Dominik Večeřa (Sokol Postoupky). Převahu v této kategorii potvrdili hráči Sokola Postoupky dalšími umístěními v první desítce: 5. Tomáš Daniel Kubín, 8. Adam Vylíčil, 9. Matyáš Dvořáček, 10. Pavel Opluštil.
Mezi dívkami zvítězila Klára Spáčilová (Staré Město) před Taťánou Nesporou (ŠK Zábřeh, obě 4 body) a Petrou Macháčkovou (Staré Město).
V turnaji D do 11 let startovalo 35 hráčů. Zde byly nejlepší dvě dívky. Turnaj vyhrála Linda Slívová (ŠK Teplice) před Beátou Březíkovou (ŠK Vinary, obě 6 bodů). Bronz vybojovala celkově devátá Valentýna Sochorová (ŠK Horka nad Moravou 4,5).
Zlato v kategorii chlapců bral Kiril Stašok (Loko Brno. 5,5 bodu). Stříbro získal Václav Sochor (ŠK Horka nad Moravou) a bronz Jan Knápek (A 64 Grygov).
Z obou turnajů se započítávaly body do soutěže družstev. Pohár pro vítěze si odneslo družstvo ŠK Staré Město. Stříbrnou příčku obsadili hráči Sokola Postoupky a bronzovou hráči Agentury 64 Grygov.

Žádné komentáře:

Okomentovat