neděle 3. listopadu 2013

1.kolo RS KM Spartak Hulín- Sokol Bezměrov 3,5:4,5

Dneškem byla zahájena Regionální soutěž okresu Kroměříž. Svou premiéru měl tým pod hlavičkou Sokola Bezměrov. Nastoupili jsme nakonec v této sestavě: 1. Jan Netušil, 2. David Opluštil, 3. Vladimír Opluštil, 4. Julie Šimčáková, 5. Radek Baštinec, 6. Pavel Opluštil, 7. Petra Večerková a 8. Hana Baštincová
Soupeři hráli sice bez prvních dvou hráčů soupisky a jinak v celku solidní sestavě. I přes mé upozornění před začátkem utkání, se jaly hrát děvčata na zadních šachovnicích rychlým tempem.  Během čtvrthodiny bylo rozhodnuto na sedmé, kde Petra ztratila dámu a partii jen dohrávala. Hanička (8.) zatím obětovala nekorektně střelce. Naštěstí soupeřka figuru vrátila i s úroky ( i s dámou). Ještě to trvalo hodně dlouho než Hanička dospěla k matu. Mezitím Honza (1.) stál spíš hůře, když mu soupeř nabídl po hodině hry remízu. Po konzultaci ji přijal 0,5:0,5. Vzápětí dostala mat Petra (7.) 0,5:1,5. Zanedlouho vyrovnala Hanička (8.) 1,5:1,5 a skoro zároveň remizoval Radek (5.) 2:2. Výborně zahrála Julča, jasně svého soupeře přehrála a ten se jí musel vzdát. Tím jsme se poprvé dostali do vedení 3:2. První auto mohlo odjet už po hodině a půl a již dohrávala jen rodina Opluštilova. Pavel (6.) stál od zahájení na výhru. Soupeř dlouho přemýšlel ( 1 h 45 minut), kdežto Pavel se procházel po místnosti z vítězoslavným pohledem. Na hodinách měl spotřebováno 15 minut. A tak samozřejmě prošel kolem několika vítězných kombinací, až v přechodu do koncovky ztratil pěšce a partii jen remizoval. Bylo to 3,5:2,5 a můj soupeř mi v poněkud lepší pozici nabídl remízu. Čekal jsem jak se vyvine Davidova partie na 2. šachovnici. David sice měl kvalitu, ale za dva pěšce a cesta k výhře v tu chvíli nebyla jednoduchá. Již předtím odmítl remízu. Po 20 minutách jsem remízu přijal a zároveň David  nabídl remis soupeři, který ji s radostí přijal. Zvítězili jsme tak jen těsně 4,5:3,5 když podle průběhu zápasu to mohlo být i výraznější vítězství. Uvidíme jak se týmu bude dařit v novém domácím prostředí Bezměrovského dvora, kde se 17. listopadu, bude hrát dokonce dvoukolo.