sobota 20. listopadu 2010

Brankovický král 2010

V sobotu 20. listopadu proběhl další ročník tradičního šachového turnaje pro mládež O Brankovického krále, jež je součástí Grand Prix Jihomoravského kraje. Turnaj se hrál švýcarským způsobem na 7 kol a to ve třech skupinách. V samostatném dívčím turnaji jsme neměli zastoupení. V kategorii starších žáků náš oddíl reprezentoval Michal Scheichenost. Míša vyhrál v prvním kole, ale pak přišla série tří porážek. Míša se přesto dokázal vzpamatovat a druhou sérií, tentokrát tří výher se v kategorii A se ziskem 4 bodů dostal na celkové 23. místo. Ve své kategorii do 13 let to pak znamenalo pěkné 11. místo. V turnaji A startovalo celkem 50 hráčů a konkurence byla velmi těžká.
V turnaji B v kategorii do 11 a 9 let startovalo dokonce rekordních 86 hráčů. V této kategorii náš oddíl reprezentovali bratři Opluštilové. Šestiletý Pavel nakonec vybojoval 3 body a v celkovém hodnocení skončil na 60. místě. V kategorii do 7 let pak vybojoval výborné čtvrté místo. Jeho starší bratr David se celý turnaj pohyboval na předních šachovnicích. Prohrou v posledním kole se připravil ještě o lepší než deváté místo v celkovém hodnocení. V kategorii do 9 let pak obsadil vynikající 3. místo se ziskem 5 bodů.